Так, ви не дочули: людські фекалії можна використовувати як добриво, і це не тільки безпечно, але й ефективно. Однак, не варто відразу бігти виливати вміст вигрібної ями на город.
У цьому процесі є свої тонкощі, які роблять фекальні добрива безпечними і навіть корисними для ґрунту.
Перше, що варто знати – чисте використання людських відходів вкрай небажане через наявність хвороботворних бактерій та гельмінтів. Проте існує блискучий вихід: компостування.
Цей процес не тільки позбавляє шкідливих мікроорганізмів, але й робить добриво зручнішим у використанні, а головне – позбавляє неприємного запаху.
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Для успішного компостування людських фекалій потрібно підтримувати температуру 50°C. Даної температури досягти складно в чистій масі, тому вони компостуються разом із харчовими відходами.
Процес починається зі створення спеціального контейнера – водонепроникного та добре вентильованого. Потім додається нижній шар торфу, а зверху укладаються людські відходи на 2/3 об'єму контейнера.
Для зменшення вологості додають сухі компоненти, такі як скошена трава та подрібнені гілки, а також багаті на вуглець елементи.
Зверху контейнер закривається землею або торфом, щоб уникнути залучення комах, а сітка зверху служить захистом від щурів. Першого тижня компост кілька разів перемішують.
Важливо пам'ятати, що для знезараження фекального компосту потрібно 1,5-2 роки, щоб він став безпечним для використання. Це цінне добриво, багате на фосфор і калій, може бути застосоване при посадці дерев і на клумбах.
Так що, незважаючи на своє походження, фекальні добрива – це не просто екологічне рішення, а й спосіб зробити наш город більш родючим.
Пам'ятайте лише про терпіння: урожай можна збирати через два роки після внесення такого компосту для городніх культур, які ми вживаємо у свіжому вигляді.
Вам буде цікаво дізнатися, кавова гуща допоможе не лише на городі – навіщо її зливають в унітаз
Раніше ми писали про те, як "підгодувати" кімнатні рослини взимку: добрива з інгредієнта, який є на кожній кухні
Крім того, Знай.ua повідомляв, які квіти сприяють одужанню хворого: можна приносити, але варто бути уважними