Нещодавно вчені ретельно вивчили вітамін D - те, як він впливає на організм людини - і не тільки на кісткову та імунну систему, але і на когнітивні функції мозку.
Ми отримуємо його, зокрема, "з сонячного світла". Дослідники з Університету Тафтса пролили світло на його потенційну роль у підтримці здоров'я мозку, пише видання Fortune Well.
Люди з вищим рівнем вітаміну D у мозку, як виявилося, демонстрували кращу пам'ять під час дослідження та повільніший спад когнітивних здібностей з віком. Це особливо актуально на тлі зростання кількості хворих на деменцію у світі.
Для дослідження використовували зразки мозкової тканини 290 учасників проекту з вивчення хвороби Альцгеймера. Вчені проаналізували рівень вітаміну D у 4 різних ділянках мозку. Результати показали, що ризик розвитку деменції та легких когнітивних розладів значно нижчий у осіб із вищим рівнем цієї речовини.
Водіїв попередили про важливий документ: не подбаєте – готуйте валізу грошей
Стосується одержувачів пенсій, субсидій та пільг: важливе попередження від ПФУ
Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення
Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Цікаво, що вчені не виявили кореляцію між рівнем вітаміну D та наявністю білків-маркерів деменції та хвороби Альцгеймера у мозку. Це свідчить про складнішу роль цієї речовини у когнітивному здоров'я, ніж проста профілактика конкретних захворювань.
Вітамін D може надходити в організм з деякими продуктами, зокрема рибою, апельсиновим соком або молоком, або вироблятися шкірою під дією сонячних променів.
Нагадаємо, не тільки кави: які напої не можна пити перед сном - рахувати овечок будете до ранку
Як повідомляв "Знай.uа", сухі та обвітрені губи: прості способи відновити їх у домашніх умовах
Знай.uа писав, стане лише гірше: продукти, які не можна їсти після бурхливого застілля