У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що взимку, особливо зараз, коли через обстріл росії в Україні можуть застосовувати віялові та аварійні відключення світла, важливо розуміти, як зігріти себе та акумулювати тепло.
Як пояснюється в повідомленні на офіційному фейсбуці-сторінці МОЗ, єдиного та універсального правила немає, проте є кілька дієвих порад, які можуть допомогти вам зігрітися.
"Золоте" правило – це багатошаровість. Саме багато шарів одягу не тільки добре зігрівають, а й рятують від перегріву. Ближче до тіла найкраще одягати спідню білизну та шкарпетки з натуральних (бавовняних) тканин і термобілизну, а за її відсутності - футболку + колготки або футболку + штани. Далі теплий та вільний одяг.", - йдеться у повідомленні.
Фахівці пояснюють, що чим більше на вас буде шарів одягу, тим легше утримати тепло, оскільки між різними шарами одягу утворюється прошарок з повітря. Однак, зверніть увагу і на наступний нюанс: крім багатошаровості важливо, щоб одяг був просторим і не сковував рухи.
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Зручне та тепле взуття. Пам'ятайте, що взуття має бути за розміром. Дуже важливо носити взимку зручне зимове взуття з хутряною підкладкою та на стійкій підошві. Якщо взуття буде тісним і перешкоджатиме нормальному кровообігу, ваші ноги швидко втрачатимуть тепло.", - йдеться в повідомленні.
Врахуйте, що найбільше тепла виходить через відкриті ділянки тіла. Наприклад, зап'ястя та шию). Тому зовсім не рекомендується носити укорочені штани та занижені шкарпетки. У МОЗ зазначають, що в результаті через відкриті зап'ястя та неприкриту шию ми мерзнемо навіть при найтеплішій куртці.
"Обов'язково оберігайте голову від холодних температур та вітру. Однак, якщо ви багато рухаєтеся, слід вибирати не надто теплі шапки. Є загроза попітніти, а на морозі це ще гірше, ніж замерзнути.", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що графіки відключень вже готові: у Міненерго попередили, коли чекати відключень світла.
Раніше ми повідомляли, що не робіть так, це не допоможе: українців попередили про брехливіспособи економії на комуналці.