Відповідальні господарі регулярно стежать за здоров'ям своїх улюбленців. Адже коти не в змозі самостійно повідомити про фізичну недугу.
Тому дуже важливо розпізнавати тривожні ознаки, які можуть свідчити про проблеми зі здоров'ям. Спостерігаючи за поведінкою та зовнішнім виглядом тварини можна вчасно розпізнати та вирішити низку питань.
Здорова кішка має гарний апетит, високу активність і доглянуту вовну. Вона має блискучі очі без виділень, ніс залишається вологим, а вуха – без запаху.
Раптова агресія або боязкість можуть свідчити про потенційні проблеми зі здоров'ям. Так само, як постійне блювання, пронос чи кров у фекаліях. Це вимагає термінового звернення до ветеринару.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Задишка, тривале чхання, нестійка хода чи дезорієнтація може бути проявами інфекцій, захворювань нирок чи сечовивідної системи. Виділення з очей та носа теж не варто залишати поза увагою.
Періодично слід оглядати тварину на наявність пухлин або шишок, які можуть вказувати на онкозахворювання.
Щорічні профогляди у ветеринара дають змогу виявляти проблеми на ранніх стадіях. Регулярні обробки та щеплення також допомагають тримати кішок здоровими.
Отже, уважно спостерігаючи за своїми улюбленцями, можна запобігти чимало хвороб. А у разі тривожних симптомів – негайно звертатися за допомогою до фахівця.
Нагадаємо, розваги, цікавіші за телевізор:чому коти люблять годинами сидіти на підвіконні
Як повідомляв "Знай.uа", давитесь самі цією ковбасою: 10 продуктів, які котикам краще не давати
Знай.uа писав, паразити у домашніх улюбленців: чи потрібно глистувати котиків, які не гуляють на вулиці