Зазвичай, рослини пересаджують влітку, або навесні, щоб при більшому світловому дні почалась активна фаза росту.
Але іноді ситуація вимагає негайних дій, щоб зберегти рослину. У такому випадку кімнатну рослину варто пересаджувати взимку.
Поганий стан кореневої системи
Для того, щоб постійно відстежувати стан коренів рослини, варто саджати її у прозорий горщик, а потім у кашпо. Так ви не будете занадто часто турбувати її і постійно спостерігатимете за її станом. Коріння повинне бути здоровим – свіже, колір не коричневий, а білий, або з жовтим відтінком. Листя також можуть бути індикатором здоров’я. Коричневі, темні, або жовті плями мають насторожити господаря. Часто такі проблеми з листям вказують на загнивання кореневої системи.
МОН планує скоротити тисячі ліцеїв: залишать лиш обраних
Пенсіонерам обіцяють 2361 грн доплати: але отримають не всі
Поповнити картку стане складніше: українцям обмежать банківські операції
Українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила
Занадто вологий ґрунт
Скорочення світлового дня призводить до зменшення активності споживання води. Застій вологи у ґрунті може призвести до загнивання коренів. Особливо чутливі до застою води сукуленти. Багато рослин набагато легше переносять пересушування ґрунту, ніж застій вологи. У новому горщику слідкуйте за поливом і поливайте ї рідше. Під час пересадки варто додати вермикуліт, перліт, або кокосовий торф. Ці речовини будуть сприяти активному проникненню повітря та розпушать ґрунт.
Занадто малий або великий горщик
Експерти говорять, що горщик повинен бути більшим за кореневу систему лише на 1-2 сантиметри. У іншому разі, у великому горщику буде застоюватися вода, це призведе до загнивання коренів.
Нагадаємо, портал Знай інформував, вирощуємо петунії взимку з використанням креативної теплички з пляшки
Раніше на порталі Знай повідомлялося, погода дозволяє: як висадити грядку моркви під зиму, поради для українського клімату
Також, наш портал інформував, коли викопувати та як зберігати жоржини на зиму: корисні поради для дачників