Наближається зима і чимало українців опалюватимуть будинки дровами, які коштують не так дешево. Втім, є метод зменшити їхню витрату і при цьому якісно обігрівати житло. Що потрібно зробити, пише портал news24.
У середньому одне поліно горить близько 1,5 години, проте є можливість продовжити цей час і заощадити на опаленні приміщення.
Порада №1
Правильно укладайте дрова в грубку. Одне згорить набагато швидше, тому закладати грубку потрібно якомога щільніше. Чим меншим буде кисню між дровами, тим тривалішим буде процес горіння.
Порада №2
Варто віддати належну увагу розміру дров та першочерговості їхньої закладки. У цій справі рекомендується дотримуватися принципу піраміди, тобто першими слід класти великі поліна, а згори менші.
Діятимуть оперативніше: ТЦК наділять новими повноваженнями
У ТЦК забрали телефон: чи мають право воєнкоми вилучати речі
Українцям може загрожувати космічне подорожчання до 25 гривень за кубометр газу: "І це не межа"
Одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись
Порада №3
Правильно розпалити дрова також важливо. Робити це потрібно з верхніх, дрібних трісок. Такий підхід дає змогу розтягнути процес розпалювання та активного горіння.
Також слід пам'ятати, що різні породи дерева забезпечують різний рівень жару. Найбільша тепловіддача у берези, акації та чорної сосни. Найнижчий показник у верби, тополі, осики та вільхи.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, як розпалити сирі дрова за допомогою простої хитрості: довго возитися не доведеться.
Також наш портал інформував, у жодному разі не використовуйте ці дрова для опалення: українців підготували до холодної зими 2023/24.
Крім того, ми писали, чим обігріти житло під час опалювального сезону та можливого блекауту: поради, які допоможуть вам вижити.