Важко уявити життя українців без онлайн-шопінгу. Зараз за допомогою інтернету можна замовити все що завгодно та непогано зекономити. Однак цим користуються шахраї, які прикидаються продавцями товарів.

Про це розповіли у Телеграм-каналі "Захист прав споживачів".

онлайн-шахрайство

Під час війни збільшилилась кількість аферистів, які створюють "фейкові" інтернет-магазини та продають неіснуючі товари.

Щоб не видати себе, вони активно комунікують із покупцями: надають необхідні фото, швидко відповідають на питання та обіцяють класну якість та швидку доставку. При цьому вони часто вимагають повну передплату.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Людина скидає гроші нічого не підозрюючи, а потім так і не отримує бажаний товар. Трапляються звичайно випадки коли замовлені речі присилають, однак їх якість далека від обіцяної. Коли ви знову звертаєтесь до продавця - вас просто блокують.

Шахрай

Через те, що у поліції дуже багато таких звернень, їх частіше за все не роглядають.

Є декілька правил, які допоможуть вам розпізнати аферистів.

"Головний принцип безпечної купівлі онлайн — попередня перевірка. На сайті має бути достовірна та повна інформація про магазин, про товари, які він продає, має бути контактна інформація. Якщо такої інформації немає — це можуть бути шахраї" - йдеться у повідомленні.

Також на сайті магазину повинно бути зазначено ім'я юридичної особи або фізичної особи - підприємця з усіма контактними даними. Якщо ви замовляєте у Facebook чи Instagram, запитайте про це в особистих повідомленнях.

Шахраї

Якщо вона відсутня, то скоріше за все, ви маєте справу з аферистами, і буде краще уникати покупки у цьому місці.

На сайті кіберполіції є відповідний розділ про той чи інший магазин, який є у чорному списку. Ви можете перевірити, вбивши його назву в пошуковик.

Також магазин можна перевірити через відкритий реєстр юридичних осіб. Там можна переглянути, хто є керівником та чи не має підприємець проблем із законом.

Нагадаємо, шахраї по-новому дурять українців, які шукають роботу: як не потрапити на гачок аферистів

Як повідомляв "Знай.ua", "чек залишився...": українців затримали німецькі копи за фальшиві гроші, валюту міняли в "Райффайзен банку"

Знай.ua писав, поліція не знайде винних: шахраї вигадали нову схему через OLX та Instagram