Популярна ароматна м'ята стане в нагоді не тільки для приготування корисного чаю, але і для багатьох інших цілей, про які не кожен знає.
Ця невибаглива рослина легко розмножується, не вимагає особливого догляду, а користі від неї дуже багато. Її часто можна побачити у квітниках та садах українців.
Найчастіше з м'яти заварюють самостійний напій або додають її в готовий чай. Всім відомо про її заспокійливі властивості. Також м'ята знижує кров'яний тиск, покращує самопочуття, коли болить шлунок. Крім того, відваром з м'яти радять полоскати горло або зуб, щоб позбавитися болю.
М'яту також використовують для ароматизації компотів, соусів, желе та навіть морозива. Її можна додавати до випічки, хліба. А також як приправа для вінегрету, м'ясних та рибних страв.
Діятимуть оперативніше: ТЦК наділять новими повноваженнями
Одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись
Обов'язкова процедура для пенсіонерів у 2025 році: ПФУ попередив усіх одержувачів виплат
Загинув відомий співак, зірка гурту "One Direction" Ліам Пейн: копи кажуть - випав з вікна
Її додають у воду, коли купають немовлят. Відваром з м'яти дуже корисно обполіскувати волосся після миття. Що цікаво, м'ята може допомогти позбутися мошок – якщо покласти її в посудину, де зберігаються сухофрукти, комахи там навіть не з'являться. Для цього використовують сушену м'яту.
Не люблять запах цієї рослини та миші, тому в місцях, де з'явилися ці гризуни, можна розкласти цю рослину, щоб швидко позбутися їх. Знаючи всі ці корисні властивості звичайної, на перший погляд, м'яти, ви не пошкодуєте, що вирощуєте її у своєму квітнику, або навіть на підвіконні горщику.
Нагадаємо, щоб не замерзнути і не спітніти: як слід одягатися в холодну погоду - золоті правила.
Раніше ми повідомляли, що страждає на хребет, кишечник і це далеко не весь список: чим загрожує сидячий спосіб життя.