На той час уже всі українці давно встигли зібрати врожай картоплі. У той же час багато хто помітив, що на деяких картоплинах утворилися тріщини.
І на це є своя причина, якої можна уникнути!
Існує дві основні причини прояву тріщин на картоплі і кожна з них має своє рішення. Дачники при викопуванні картоплі часто зауважують, що глибокі тріщини зазвичай з'являються на найбільших картоплях. У той же час така проблема актуальна для різних сортів.
Причини появи тріщин на картоплині:
1. Нерівномірний полив.
Нерівномірність за часом зволоження ґрунту є менш небезпечною причиною такого явища. Пояснюється це так: поки грунт сухої рослинні клітини внаслідок нестачі вологи розвиваються повільно.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
У той же час, як тільки пройдуть дощі чи полив, вони починають активно поглинати вологу та збільшуватись у розмірах. В результаті їх стінки не витримують та рвуться. Ці тріщини часто мають невеликі, але досить глибокі розриви.
Згодом їхня поверхня затягується пробковою тканиною. А в процесі подальшого зростання бульба збільшується, а разом з ним і затягнута тріщина стає помітнішою і більшою. У той же час такий дефект майже не виникаю у дрібних картоплин, тому що вони не так активно набирали масу.
Ще одним наслідком нестачі вологи в активні періоди зростання є нерівна форма у деяких картоплин. У сухій землі вони нарощують шкірку. А після дощу – починають активно рости, випираючи окремими місцями.
2. Вірус картоплі
Ця причина, звісно, небезпечніша, ніж попередня. Адже тріщини також можуть виникнути внаслідок небезпечного вірусного захворювання.
Відрізняються ці тріщини від попередніх тим, що вони не такі рівні, як у першому випадку. Крім того, вони часто набагато більш поцятковані і менш затягнуті. Важливо знати, що якщо посадити таку картоплю наступного сезону, урожай буде критично мінімальним та неякісним.
Тому, щоб уникнути цієї проблеми, потрібно обов'язково дотримуватися сівозміни, використовувати проміжні сидерати, а також допоможе повна заміна насіннєвої картоплі бажано на інші стійкіші сорти. У той же час картопля з вірусними захворюваннями для людини небезпечна, але псується швидше.
Нагадаємо, навіщо досвідчені городники поливають малину перед холодами: секрети осіннього догляду, що гарантують урожай.
Раніше ми повідомляли, що обов'язково закопайте квіти чорнобривців у землю: навіщо це робити і як вплине на город.