Спалювання опалого листя восени щорічно викликає безліч суперечок.
Адже багато людей досі не прислухаються до порад спеціалістів про шкоду спалювання листя і продовжують утилізувати його цим простим, але водночас небезпечним способом.
Спалювання листя не приносить жодної користі ні здоров'ю, ні довкіллю. У той же час існують інші, більш екологічні методи використання опалого листя, до якого пропонують придивитися господарям.
4 екологічні варіанти використання опалого листя:
1. Перетворення опалого листя на компост. Господарі знають, що листя, що перегнило, змішане з грунтом, вважається найкращим природним добривом, як для садових, так і для кімнатних рослин. Для його приготування опале листя потрібно подрібнити і помістити в компостер.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Для цього дно ящика вистеліть товстими гілками, на них покладіть шар торфу або садової землі. Наступним шаром - подрібнене листя, яке знову засипають шаром ґрунту. Вміст ящика іноді потрібно поливати водою.
2. За допомогою опалого листя забезпечити зимівлю квітам. Такі багаторічні рослини як троянди, гортензії або хризантеми корисно вкривати сухим листям. Адже це допоможе квітам пережити зиму, а навесні стане гарним добривом. Цибулинам квітів буде дуже корисне таке утеплення.
3. Теплі грядки з опалого листя. Це робиться з метою одержання раннього врожаю. Адже шар опалого листя оберігає грунт від суворих морозів. Для цього листя потрібно помістити в заздалегідь підготовлену траншею, потім накрити шаром подрібненої трави і полити водою.
Навесні шар листя слід посипати землею і вкрити грядки тепличною плівкою. Після прогріву ґрунту першими променями у теплі грядки можна вже висаджувати розсаду.
4. Створити будиночки для їжаків. Для цього залиште невелику частину листя під парканом або в далеких куточках саду, де ростуть лише чагарники. Адже саме в таких місцях живуть їжаки, які люблять зимувати в теплому осінньому листі.
Нагадаємо, що копаємо пісок, а після - збираємо тирсу: модні способи зберігання кабачків, гарбуза та моркви.
Раніше ми повідомляли, що обов'язково закопайте квіти чорнобривців у землю: навіщо це робити і як вплине на город.