Питання загострюється
Днями народні депутати України в стінах Верховної Ради заявили про збір підписів за відставку міністра соцполітики Марини Лазебної. І є велика вірогідність того, що питання її звільнення може в короткі терміни вже потрапити до сесійної зали Парламенту. А головна причина тому – що дану мету озвучили представники провладної політичної фракції "Слуга Народу", перевагою якої як раз є необхідна для прийняття рішень монобільшість у своєму складі. Однак, не всі політичні сили погоджуються з таким рішенням. Деталі з'ясовували Знай.ua.
Соціалка провалена: "Лазебна – відповідальність "Слуги Народу"
Про рішучі дії у питанні звільнення з посади нині діючого міністра соціальної політики України повідомили представники Тимчасової слідчої комісії та міжфракційного депутатського об'єднання "За права дітей з особливими освітніми потребами".
"В нас немає жодного морального права терпіти те, що відбувається зі сторони Мінсоцу. У нас консенсус – ми провели опитування серед усіх політичних фракцій: ми розпочинаємо збір підписів за відставку цього міністру. Нам не потрібен міністр, який робить все, щоб знищити соціальну сферу, знищити санаторні школи-інтернати", - наголошує заступник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Причому, як підкреслив представник партії "Слуга Народу" Олександр Качура, мова йде не тільки про збір підписів за відставку Марини Лазебної, а й звернення до правоохоронних органів.
В свою чергу, у ініціаторів вже знаходяться однодумці і в інших політичних фракціях.
Так, про постійні перебої із соцвиплатами і провал децентралізації соціалки говорять представники партії "Голос".
"Міністр Лазебна – це відповідальність "Слуги Народу". Вона не справляється з обов'язками. Виникають постійно питання з затримкою соцвиплат, провал впровадження соціальних послуг в громадах, а також відділів опіку і піклування. Одним словом провал децентралізації соціалки", - повідомляє Знай.ua секретар Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.
Нагадаємо, що перш ніж потрапити "на стіл" до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова і на розгляд засідання Погоджувальної ради, дана ініціатива має зібрати не менше 150 підписів народних депутатів.
Доля міністрів: думки розділилися
Разом з тим, думки щодо звільнення Марини Лазебної в лавах Парламенту розділилися.
Скажімо, знімати з посади очільницю Міністерства соціальної політики не вважають за потрібне представники депутатської фракції "Батьківщина".
"Що в ідеалі мала б сьогодні зробити пані Лазебна? Заявити, що з травня ми переходимо з рівняння на прожитковий мінімум – на фактичний, і виплати будуть нараховуватися саме згідно з фактичним мінімумом, який на 50 % вище за наявний нині прожитковий. Але тим самим "під удар" будуть підставлені найвищі органи керівництва країни, бо на це просто немає коштів в бюджеті", - повідомляє Знай.ua секретар Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Володимир Кабаченко.
Як підкреслив спікер, за рік правління на посаді очільниці Мінсоцу в країні не виникало масштабних критичних "прогалин" і ситуація в соціальній сфері в Україні залишається відносно стабільною. Тим паче, що поки і вивіреного кандидата на цю посаду немає.
Аналогічна ситуація, за словами нардепа, невдовзі може виникнути і з іншими очільниками Міністерств.
"Увага зараз прикута і до міністра фінансів України Сергія Марченка – з приводу підписання угоди з МВФ. Від нього очікують рішучих кроків у цьому напрямку. Але що персонально він може зробити, якщо судова реформа в країні відверто "кульгає", Коболєва звільнили з посади голови НАК "Нафтогаз України" не за належною процедурою? Так, він може сьогодні повідомити, що ситуація покращилася і успіх не за горами, але як від цього зміниться ситуація з невиконаними пунктами Україною", - ділиться з нами заступник члена Української частини Парламентського комітету асоціації Володимир Кабаченко.
Як відзначив спікер, схожа "криза" незабаром може нависнути і над новопризначеним міністром енергетики України Германом Галущенком. Оскільки саме від нього вимагатимуть зниження комунальних тарифів, не враховуючи те, що вартість газу формує не особисто міністр - що це значно вагоміше питання.
Нагадаємо, "за" призначення віцепрезидента Державного підприємства НАЕК "Енергоатом" Германа Галущенка на посаду очільника Міністерства енергетики України 29 квітня віддали голоси 227 народних депутата.
Про 100%-ву підтримку ініціативи щодо звільнення очільниці Мінсоцполітики поки не висловлюють, власне, і колеги з фракції "Слуга Народу".
"Знаю про цю новину. До діяльності пані міністерки можуть бути ті чи інші питання, але, перш за все, подібні кейси треба розбирати в робочому порядку. Чи вичерпали колеги всі інші інструменти до такого кроку? Мені це невідомо", - повідомив Знай.ua народний депутат України Віталій Безгін.
Тож про подальший розвиток подій та кількість зібраних за відставку міністра соціальної політики Марини Лазебної читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав про відставку міністра Максима Степанова: в Раді озвучили чіткі строки.
Дмитро Разумков повідомив про плани на 30-річчя Незалежності України: "На найвищому рівні".