Окупація частини Луганської області Росією перевернула життя мільйонів людей. Зміни, які принесла влада так званої "ЛНР", торкнулися усіх, у тому числі й дітей-школярів. Своїм складним досвідом навчання поділився хлопець, якому вдалося переїхати з Луганська до Києва.
Фрагментом репортажу Радіо Свобода ділиться у соціальній мережі Twitter користувач @highlander_free.
Юнак зізнається, що не має спогадів про те, як до міста прийшла війна. Однак зміни він відчув, коли почала різко і грубо змінюватися навчальна програма.
"Замість історії України з'явилася історія вітчизни. Ми по суті вивчали історію Російської імперії та Радянського Союзу, цілком безвідносно до подій, які відбувалися в Україні. Я нічого не знав про Голодомор, про УПА", — розповідає він про перші ознаки нового порядку.
Хоча школяр навчався у ліцеї з економічно-правовим ухилом, у програмі з'явилася також стройова підготовка та "мілітаристичні штучки", такі як заліки по збору й розбору автомата, а під час класної години робили листівки для ополченців.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Також різких змін зазнали і дитячі табори. З 2014 року вони вже займалися не оздоровленням і розважанням дітей, а "пропагандою проросійського мілітаристичного порядку денного".
"Замість дискотек нас вчили танцювати вальс з акцентом на те, що російські люди танцюють вальс, а решта тупого, неосвіченого, некультурного світу танцює щось примітивне, а не таке піднесене, що маєте танцювати ви", — ділиться він деталлю з життя у "оздоровчому" таборі.
"Спортивні секції перетворилися на секції з навчально-воєнної підготовки. Ми буквально розігрували сценки, де хтось був "українським агресором", а хтось був "ополченцем ЛНР", — каже він про черговий мілітаристський аспект.
"Часто мені казали, що я наче з Північної Кореї приїхав", — каже хлопець про те, як реагували на це після його переїзду до Києва.
Нагадаємо, сержант "Крамар" з передової розповів, що робиться на фронті
Також Знай.ua писав, сержант "Змій" мріяв подорожувати світом, але пішов на війну