Морпіх Володимир став одним з тих, хто залишився вірним присязі, даній українському народу під час подій в Криму навесні 2014-го.

Разом з багатьма іншими він, за наказом керівництва, покинув Крим після того, як відбулася анексія півострова російськими військами навесні 2014 року, та зараз боронить країну від ворога на сході країни. Про це пише пресслужба Операції об'єднаних сил на офіційній сторінці в соцмережі Фейсбук.

У 2013-му чоловік підписав контракт зі Збройними Силами України та прибув для продовження служби до одного з батальйонів на той момент морської оборони в Керчі. Володимир тоді проходив службу на посаді механіка-водія БТР.

Морпіхи ЗСУ, фото Facebook ООС

"В березні я почав свою службу в частині, а вже в квітні розпочалась підготовка до спільного параду з військами Чорноморського Флоту РФ в Севастополі, присвяченого перемозі в Другій світовій війні. Примітно було те, що проходила вона на території військового містечка росіян. Тоді наші керівники, багато з яких надалі зрадили нас, вважали, що ми, українські війська, на своїй же території повинні копіювати все у «старшого брата», адже у них було все краще та вірніше", – пригадує Володимир. Морпіх Володимир

Популярні новини зараз

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Як розповіли в ООС, на початку березня 2014 року чоловік ніс службу в автомобільному парку частини. Саме тоді відбулася перша спроба "зелених чоловічків" захопити частину. Українські військові за допомогою військової техніки заблокувати виходи з містечка та організували оборону, яка тривала понад два тижні.

Морпіх Володимир, facebook.com/pressjfo.news

Володимир згадує, що у росіян постійно відбувалися ротації, зокрема їх змінювали й особи з не слов'янською зовнішністю, схожі на бурятів. Оборона військової частини тривала два тижні. Згодом, за наказом керівництва, зброя, отримана в перший день блокування, була здана під охорону.

"Але ми не розгубилися. Готові були захищати наше майно навіть палицями", – усміхається Володимир.

Як розповіли в ООС, автобусами, якими українські військові виїжджали з півострова, забезпечили волонтери зі Львівщини. Їх чекали кілька тижнів, щодня приходячи на КПП містечка, яке вже на той момент захопили російськими окупантами.

З півострова прибули до Миколаївської області. Отримали техніку, яку вдалося вивезти ешелонами з півострова. Але майже вся вона була зіпсована або недоукомплектована. Вже влітку того кривавого 2014-го морпіх поїхав на фронт, аби не допустити російської навали далі в Україну.

Пост ООС, facebook.com/pressjfo.news

Пост ООС, facebook.com/pressjfo.news

Нагадаємо, Ніцой після антиукраїнських висловлювань школярки назвала її "недорозвинутою": "З гнилого рота...". Письменниця Лариса Ніцой відреагувала на скандал з юною блогеркою через українську мову

Як повідомляв портал "Знай.ua", морпіхи поділилися найціннішим з людьми, які гостро потребували допомоги: "Дійсно, врятував чиєсь життя". Про це повідомляє пресслужба Операції об'єднаних сил

Також "Знай.ua" писав, що українці вимагають прирівняти гривню до євро: "Жебраки і вимирають". Люди хочуть прирівняти гривню до євро з метою подолання економічної нерівності